Haberler

Kışın Cool Giyinme Rehberi

6 Mart 2017

‘Cool Olmak’ bir ortama girdiğinizde, oraya girdiğinizin sinyallerini daha içeri adım attığınızda etrafa yayan, size karşı merak uyandıran bir kavram. Her ne kadar doğuştan gelen bir kişilik yapısı olduğu söylense de sonradan kazanılmayacak özellikleri yok değil. Kışın nasıl cool görünebilirim diyorsanız, kışın cool giyinme tüyoları ile bu yazı tam size göre.

Kışın Cool Giyinme Rehberi

Muhakkak bir güneş gözlüğünüz olmalı ama öyle aynalı, 3 km uzaktan ben geliyorum diyen cinsten değil. Mümkünse siyah, simsiyah. Eğer daha iddialı olmak istiyorsanız kahverengi çerçeveli gözlükler de tercih edebilirsiniz. Gözlük satın almayı düşünüyorsanız Persol, Dior, Rayban bu markalara mutlaka bir göz atın.

 

 

Balıkçı yaka kazakların üzerine kaşe kabanlar ya da daha klasik ceketler giyebilirsiniz. Bu görünüm oldukça dikkat çekici ve sizi farklı kılacaktır.

Kendinize bakmayı ihmal etmeyin. Temiz ve özenli görünmek çok önemli. Saçınız, sakalınız, tırnaklarınız asla çok uğraşılmış gibi olmamalı. Her zaman doğal ve bakımlı görünmeli.

Kışın en önemli giysi, hiç kuşkusuz kabanlar. Üzerinize alacağınız kaban sizi vezir de edebilir rezil de. Bu yüzden farklı dokularda özellikle devetüyü, siyah, haki yeşili ve lacivert bir kaban tercih edin. Güzel kaban bulamıyorum diyorsanız Sandro, Balmain ve Zara’ya bir göz atın.

Çok fazla kombin yapamıyorum, bir çok rengi bir araya getiremiyorum diyorsanız üzülmeyin. Cool görünmek için olabildiğince siyah parçalar kullanın.

Hafif ama etkileyici parfümler tercih edin. Mesela Dior Homme.

Gizemli olun, merak uyandırın. Böylece insanların sizi tanımaya çalışma istekleri artacaktır.

Kışın beyaz giymekten korkmayın, beyaz triko ve kazaklar size cool bir hava katacaktır. Fakat kışın beyaz jean kullanmak oldukça risklidir ama illa giymek, stilimi göstermek istiyorum derseniz nude, toprak tonları ve pembe tonlarıyla kullanın. Sert geçişlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Renkler arasında yumuşak geçişler yapmaya özen gösterin.

Tona ton ve ton sur ton kombinler yapıp cool bir görünüm elde edebilirsiniz. Ton sur ton bilmeyenler için; bir rengin farklı tonlarını beraber kullanarak oluşturulan ton sur ton hem modada, hem de dekorasyonda sıkça kullanılıyor.

Ton sur ton’un kendine has özelliği daha uyumlu ve göz yormayan bir görüntü yaratması diyebiliriz. Daha soft bir görüntü ve sade bir şıklık yakalamak isteyenler için; bir renk seçip, o rengin açıktan koyuya bir çok tonunu kullanabilirsiniz.

Ne giyerseniz giyin, üzerinizde ne olursa olsun mutlaka kendinize güvenin ve rahat olun!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply