Ünlülerin Stilleri

Justin Bieber’in Saçlarının Evrimi

10 Mart 2017

Justin Bieber çocuk yaşta dünyaca ünlü bir yıldız haline geldi ve tabiri caizse ergenlik dönemini tüm dünyanın gözleri önünde yaşadı. Onun inişli çıkışlı müzikal ve özel hayatı bir yana ben saçlarının geçirdiği evrimi ele almak istiyorum. Giyim stilini zamanla oturtmayı başaran Justin, saçlarını ise her dönem sıklıkla değiştirmeyi tercih etti. Justin Bieber’in saçlarının evrimi ni yıllara göre hep birlikte mercek altına alalım.

Justin Bieber’in Saçlarının Evrimi

2009

Aralık: Henüz çok genç ve 15 yaşında, öne doğru taranmış uzun saçlarıyla hafızalarımızda yer etti ve sanırım biz onu hep bu şekilde hatırlayacağız.

2011

Ağustos: Justin büyümeye devam etti ve bayan golfçü görünümden kurtulması çok şükür kısa sürdü. Genç bir pop yıldızı olma yolunda çok çalışmaya devam etti.

2011

Hepimiz oradaydık! 2011’in kasım ayında Amerika Müzik Ödüllerine katıldığında, genç cazibesi ve jel ile yapıştırılmış saçları ile Bieber açıkçası yaşına göre oldukça iyiydi.

2012

Düzleştirilmemiş doğal saçlarıyla artık öne ya da yana yapıştırılmamış stili ile fresh ve sempatik bir görünüm yakalayıp fan kitlesini arttırdı.

2013

Bieber saçlarının üst kısmını bütün yıl boyunca aynı kullandı, saç kesimini değiştirmedi. 19 yaşındaki Bieber arka ve yan taraflarını daha da kısaltarak üst kısmı belirgin hale getirdi. Bu görünüm doğru yönde atılmış bir adım oldu.

2014

Haziran: Bu yıl ilk kez ünlü pop yıldızı tutuklandı ve Bieber nefreti gerçekten artmaya başladı (270.000’den fazla kişi ABD’den sınır dışı edilmesi için dilekçe imzaladı). Belki de kasıtlı olarak saçlarının yüksekliğini normale döndürerek kendini daha az gösterişli hale getirmeye çalıştı.

2014

Aralık: Aynı yıl içerisinde hem komşunun evini yumurta yağmuruna tutması hem de yüksek hızda tehlikeli araba kullanmasından dolayı tutuklandıktan sonra Bieber, punk imajına saçlarını daha da sarartarak (platin) devam etti. Ben açıkçası bu stilini oldukça beğendim.

2015

Mart ayında gerçekleşen 21. doğum gününde Bieber, doğal sarışın haline geri döndü ve saçlarını biraz jel kullanarak geriye doğru şekillendirmeye başladı. Doğal rengiyle, biraz jel kullanılarak geriye doğru yatırılmış saçlarını ben oldukça beğeniyorum ve yüzüne yakıştığını düşünüyorum.

2015

Aralık: Bieber saçlarının modaya uygun olduğunu düşünmüş olabilir, ancak saçlarının şiddetli bir rüzgarda geriye doğru uçuşmuş gibi görünüyor. Saçlarınızı uzatırken kullanışsız bir uzunluk vardır, işte tam olarak öyle. Çok şükür ki Bieber için bu tarz uzun sürmedi.

2016

Justin bu fotoğrafı ocak ayında instagram sayfasında paylaştı ve bu saç modeliyle kendini “serseri” bir tarzda kabul ettirmeye çalıştı. Bu görüntüsüne çok sert şeyler söylemek istemiyorum çünkü sosyal medya zaten bunu yeterince yaptı.

2016

2016 yılının Ocak ayında Bieber, Sean Penn’in ev sahipliği yaptığı bir yardım gecesine katıldı. Bir önceki fotoğraf için ona bir miktar kredi verin çünkü saçlarının açılıp, hafif arkadan toplandığında daha iyi bir görünüm ortaya çıkıyor.

2016

Şubat: Grammy Ödüllerinde tekrar platin sarıya dönmüş, hafif hacimli saçlarıyla karşımıza çıktı. Bu akıllıca; geriye taranmış bakımlı görünüm, Hollywood büyüklerinin altın çağını hatırlatıyor. Yüz tüylerini görmemezlikten geliyoruz.

2016

Mart: Bu kesinlikle Justin’in en iyi görünümlerinden biri. Uzun, geriye taranmış ve biraz dağınık olmasına rağmen (hala stil sahibi olan) saç kesimi onu ergen haline karşıt olarak tarz bir ünlü gibi görünmesini sağladı.

2016

Nisan: Bu resmen saçlar için cinayet, bu görünüme ne diyeceğimi bilemiyorum.

2016

Mayıs: Bazen sıfırdan başlamak gerekir. (Şebnem Ferah’ın da dediği gibi “Sil baştan başlamak gerek bazen) Saç stili nasıl daha iyi şekilde yeniden yapılabilir? Tabi ki sıfıra yakın saç kesimiyle. Fakat bu saç kesimi Justin’in kafa yapısına uygun. Aynaya baktığınızda istediğiniz saç modeli olmadığında siz ne yapardınız?

2016

Her şey yoluna girecekti… Aralık 2016’ya kadar Bieber, saçlarının kesilmesine izin vermişti – sonra uzamaya başladı ve sonuçlar olağanüstü derecede korkunçtu. Bu aynı uzunlukta tamamlayıcı stil, Jim Carrey’nin Dumber and Dumber’daki karakterini akıllara getiriyor. Bu kadar yeterli sanırım.

2017

Şubat: Yıllarca farklı görünümler denedikten sonra, Bieber son olarak şimdiye kadarki en güçlü kesimlerden ikisine dayanan bir stile yerleşti. Platin sarısı ve sıfıra yakın kesimi basit ama etkili ayrıca favorilerini de şekillendirip boyatması saçlarıyla bütünlük sağladı yani hala cool görünüyor diyebiliriz.

Justin Bieber’in saçlarının evrimi bakalım daha nasıl sürecek, zamanla göreceğiz…

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply