Haberler

Erkek Giyiminde En Zor 3 Renk Nasıl Kombinlenmeli

8 Şubat 2017

Yapılan bir çok araştırma ortaya koyuyor ki, erkekler için giyimde en zor 3 renk pembe, mor ve turuncu. Erkekler maskülen olmayan parçalardan ve özellikle bazı  renklerden genellikle uzak durmaya çalışırlar, kadınlara çocukluklarından itibaren yakıştırılan pembeler, morlar genellikle çocukluk çağlarında erkeklerden uzak tutulur. Dolayısıyla ergenleşen ve olgunlaşan erkek o renkleri görür görmez ön yargı ile yaklaşır ve giyemez, doğru kombini yapamaz.

Renklerden asla korkmamalıyız aksine her rengi biraz üzerimizde taşımalıyız, önemli olan onları doğru bir şekilde kombinlemeli ve stilimize uygun hale getirmeliyiz. Turuncu, mor gibi dikkat çekici, baskın renkleri sadeleştirerek giymeliyiz. Bu renklerin dışında da genel olarak baskın, dikkat çekici parçaları birbirleri ile kullanmak yerine onları yumuşatarak görünümümüzde bir denge oluşturmalıyız. Aksi takdirde üzerimizdeki herşey dikkat çekici hale gelir ve karma karışık bir görüntü sergilemiş oluruz.

Bu üç zor rengi hangi renklerle kombinleyebileceğinize aşığada değindim, kombinlenmiş görsellerin size fikir vereceğini ve giyiminizde yardımcı olacağını umuyorum.

Erkek Giyiminde En Zor 3 Renk Nasıl Kombinlenmeli

Turuncu

Benzer Renkler: Kırmızı ve Sarı
Kontrast Renkler: Leylak rengi ve Mavi
Önerilen En uyumlu renkler: Toprak tonları, haki tonları, lacivert ve siyah

 

Pembe

Benzer Renkler: Kırmızı ve Leylak tonları
Kontrast Renkler: Sarı
Önerilen En Uyumlu Renkler: Kahverengi, Bej, Beyaz, Yeşil ve Mavinin koyu tonları

Mor

Benzer Renkler: Mavi ve Leylak
Kontrast Renkler: Kırmızı ve Yeşiller
Önerilen En Uyumlu Renkler: Lacivert, Gri, Beyaz ve Bej

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply