Müzik

En İyi Sahne Performansları – Madonna Super Bowl 2012

6 Şubat 2017

Super Bowl ABD’de her yıl düzenlenen Amerikan futbolu ligi National Football League’in şampiyonluk maçıdır. Super Bowl maçlarını belirtmek için oynandığı yıl yerine Roma rakamları kullanılır. Super Bowl Amerika’da yılın önemli etkinliklerinden birisidir. İsminden de anlaşılacağı gibi, Super Bowl maçının devre arasında düzenlenir. İlk olarak 1967 yılında düzenlenmiştir. Özellikle son 20-25 yılda, popüler şarkıcıların ve ünlülerin sahne almasıyla birlikte, müzik dünyası için yılın en önemli etkinliklerinden birisi haline gelmiştir. Her yıl olduğu gibi devre arası şovu maçı gölgede bıraktı. 2012’de sahnede muhteşem şovuyla Madonna vardı.

Madonna’nın muhteşem şovuna Nicci Minaj, M.I.A, LMFAO’de eşlik etti ve hafızalardan silinmeyecek olağanüstü bir performansa hep birlikte imza attılar. Performans tam 12 dakika 40 saniye sürdü. Vogue, Music, Party Rock Anthem/Sexy and I Know It, Give Me All Your Luvin, Express Yourself ve Like A Prayer şarkılarını seslendirildi.

Kostüm Givenchy’den

Madonna hepsini sahnede değiştirdiği üç farklı kıyafet giydi. Gösterinin her dakikasında “Şimdi parçalayıp atacak üstündekileri mayoyla kalacak” diye bekledim ama olmadı. Bütün kıyafetler Riccardo Tisci for Givenchy Haute Couture imzasıyla Riccardo Tisci tarafından özel olarak hazırlanmıştı.

 

En İyi Sahne Performansları – Madonna Super Bowl 2012

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply