Haberler

Dünyanın Özel Üyelikli En Cool 7 Kulübü

5 Şubat 2017

Kimi zaman bir şeyler içmek, kimi zaman yemek yemek, kimi zaman iş toplantısı yapmak, kimi zaman da bilgisayar başında çalışmak istiyorsanız, evinizdeymiş gibi film izleyebileceğiniz hatta spor dahi yapabileceğiniz bir yer arıyorsanız; tüm bunları yapabileceğiniz aynı zamanda herkesin giremeyeceği, elit bir kesimle bir arada olmak ve iyi hizmet almak istiyorsanız; işte bu kulüpler tam size göre. Dünyanın özel üyelikli en cool 7 kulübü ‘ne sadece para ödeyerek üye olamıyorsunuz aynı zamanda alanında başarılı en az 2 referans da göstermeniz gerekiyor.

Ülkemizde bu kulüplerden sadece Soho House’ın İstanbul kulübü bulunmaktadır.

“Özel kulüplerin sırrı belli, kendinizi belli bir çevreye ait olma hissinizi tatmin ediyor. Levent Erden’in her zaman söylediği gibi “Artık insanlar sahip olmak değil, ait olmak istiyor.” Çok istediğiniz bir şeye sahip olduğunuz anda artık bir şey ifade etmemeye başlıyor, değerini kaybediyor, mutluluk getirmiyor. Çünkü artık sonsuz takside satın aldığınız eşyalar değil, deneyimler mutluluk veriyor. Yalnız olmadığınızı bilmek, sizin gibi düşünen, benzer zevkler ve beklentiler içinde olan başkalarının da olduğunu görmek iyi geliyor. İşte o yüzden insanı asıl zenginleştiren, belli bir çevreye ait olduğunu hissetmek.”

Soho House Hakkında

Soho House, yaratıcı sektörlerde çalışan kişilerin kendilerini evlerinde hissedebilecekleri bir kulüp olarak 1995 yılında Londra’da kuruldu. Genellikle zenginlik ve statü üzerine odaklanan diğer kulüp oluşumlarının aksine, amacımız ortak bir özelliğe – yani yaratıcı bir ruha – sahip olan insanları bir araya toplamak. Üyelerimizin çoğunluğu, film, moda, reklam, müzik, sanat ve medya endüstrileri başta olmak üzere, yaratıcı sektörlerde çalışıyor.

Soho House İstanbul

Eski Amerikan Konsolosluğu’nun bulunduğu Tepebaşı’ndaki Palazzo Corpi başlı başına bir sanat eseri zaten.Beni en çok etkileyen açıkça binanın kendisi. Binanın tavan süslemeleri tek kelimeyle muhteşem özellikle 2. kattaki ana salonun tavanı insanı alıp başka dünyalara götürüyor. Servis ve hizmet kaliteside gerçekten çok iyi.

Dünyanın Özel Üyelikli En Cool 7 Kulübü

Capital Club (Dubai)

 

The Yellowstone Club (Montana)

 

Silencio (Paris)

The Clubhouse (Buenos Aires)

 

Roppongi Hills Club (Tokyo)

Soho House (West Hollywood)

The South Kensington Club (London)

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply