Haberler

8 Temel Trend (Sonbahar/Kış)

2 Şubat 2017

Sonbahar/Kış için 8 Temel Trend

Bir çok kişi kışın giyinmeniz daha zor olduğunu söyler. Aslında doğruda, kat kat giyinmek daha zordur ama daha eğlencelidir çünkü yaratıcılık gerektirir. Yazın olduğu gibi bir jean bir tshirt ile durum hemen çözülemez. Peki kat kat giyinip iyi görünmek ya da kışın şık bir görüntü yakalamak için ne yapmalıyız? İşte 8 başlıkta kışın şık olmanın anahtar parçaları.

İçi Yünlü Ceketler

İçi yünlü ya da peluş kabanlar, ceketler ile tarzınızı güçlendirebilirsiniz. Oversize kabanlar ile dikkatleri 2017 kışında da üzerinize çekebilirsiniz.

Bereler

Sonbahar/Kış aylarınız vazgeçilmezi bereler. Kışın stilimizi tamamlayan en güçlü aksesuarlar; hiç kuşkusuz şapka ve bereler. Erkeklerde son yıllarda bere ve şapka kullanımı gittikçe artıyor, gerek klasik giyim gerekse spor giyimde bere ya da şapka kullanarak fark yaratabilirsiniz.

Kot Ceketler

Kot ceketleri eskiden bahar aylarında tshirtlerle kombinleyip dışarı çıkardık. Günümüzde kot ceket kullanımı biraz değişti. Son 2 sezondur kot ceketleri kabanların içinde görmeye başladık. Peki nasıl giymeliyiz? Özellikle balıkçı yaka ya da sıfır yaka yün trikoların üzerine kot ceket giyip, üzerine kaban giyerek stilinize renk katabilirsiniz. Kışın daha çok koyu renklerle kombinlenen kot ceketlerin üzerine toprak tonlarında bir palto tercih edebilirsiniz.

Toprak Tonları

Kışın olmazsa olmazı benimde çok sevdiğim toprak renklerini ton sur ton giyinerek (aynı rengin birbiri ile uyumlu olan farklı tonları) kullanabilirsiniz. Benzer renklerde kaban, kazak, atkıyı üst üste giyip tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Spor Parçalar

Son yıllarda spor giyinmek oldukça ön planda. Pijamaların, kimonoların bile günlük giyimde rahatlıkla kullanılabildiği bir dönemdeyiz. Salaş bir eşofman altını balıkçı yaka bir kazakla kombinleyebilirsiniz. Rahatlıktan ödün vermek istemeyenler için sokak modası artık herşeyi kaldırabilir durumda. Yeter ki doğru parçaları birbiri ile kombinleyin yoksa komik bir görüntüde oluşturabilirsiniz.

Paçası Kısa (Kesilmiş)Pantolonlar

Kısa paça pantolonlar herhalde son 3-4 yıldır hayatımızda. Bilekleri göstermek hiç kuşkusuz bacak boyunu uzatıyor ve daha uzun görünmenizi sağlıyor. Bir çok yerli ve yabancı blogger ise kendi jeanlerinin paçalarını kendileri kesiyor böylece özgün bir pantolon ortaya çıkıyor. Eliniz biraz olsun iyiyse, siz de vücudunuza göre en doğru kesimi yapabilirsiniz.

İddialı Kabanlar

Simsiyah giyinip üzerine iddialı bir kaban almak benim de çok sevdiğim bir görünüm. Bu tarz hiç bir zaman eskimeyecek ve güncelliğini her zaman koruyacaktır. Dolabınızda mutlaka 2-3 parça iddialı ve güçlü kabanınız olsun. Çoğu zaman sizi “bugün ne giysem” derdinden kurtaracaktır.

Klasik Parçalar

Klasik parçalardan vazgeçemeyenler, klasik stilini günlük giyime uyarlamak isteyenler; takım elbiselerinin içine balıkçı yaka kazaklar ve altına lastik ayakkabılar tercih edebilirler. Klasik parçalarla spor parçaları doğru kombinleyip cool bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply