Haberler

2017’nin En Moda Rengini Nasıl Kullanmalıyız? Yeşil

2 Şubat 2017

Dünyadaki tüm renkleri bir araya toplayan Pantone şirketi, her yıl, yılın moda rengini açıklıyor. Pantone’ye göre 2017’nin rengi, yeşil.

Pantone Renk Enstitüsü’nün direktörü Leatrice Eiseman, Time’a yaptığı açıklamada, “Pantone nasıl bir dünyada yaşadığımızı biliyor: çok stresli ve çok gergin. Bu, umutlu olma rengidir” şeklinde konuştu.

Pantone geçen yıl rose quartz (pudra pembesi) ve serenity (gökyüzü mavisi) olmak üzere iki renk, önceki yıl ise marsala (bordo) rengini, yılın rengi olarak belirlemişti.

Pantone, daha önce yeşili seçmese de yeşile yakın renkler etrafında dolaşmıştı. 2003 yılında aqua sky (mavi tonu), 2005’te mavi turkuaz, 2010’da turkuaz ve 2013’te zümrüt renklerini belirlemişti.

 

2017’nin En Moda Rengini Nasıl Kullanmalıyız? Yeşil

Beni İnstagram’dan takip ediyorsanız yazın açık yeşil, mint tonlarını, bahar ve kış aylarında haki yeşilini çok sevdiğimi yaptığım kombinlerden fark etmişsinizdir.

Gelelim en hızlı ve basit şekilde yeşili nasıl kombinleyeceğimize;

Yazın bronz teninizle açık yeşil, mint tonlarında bir şort mayo; üzerine beyaz, ekru tonlarında bir gömlek ile neredeyse tüm gününüzü cool bir şekilde geçirebilirsiniz. Bahar aylarında beyaz tshirtlerin üzerine haki yeşili kısa militer ceketleri, kışın ise balıkçı yaka açık tonlardaki trikoların üzerine haki yeşili diz boyu uzun militer tipte kabanları tercih edebilirseniz. Siyah ve haki yeşilini birlikte kullanıp dikkat çekici bir görünümde yakalayabilirsiniz. Eğer kombin yapma konusunda zamanınız varsa ve kendinize güveniyorsanız bordo, haki yeşili ve griyi birlikte kullanmayı mutlaka deneyin.

Aksesuarlar

Dış Giyim

 

Dış Giyimin Anahtar Parçaları

 

 

Günlük Giyim

 

Günlük Giyimin Anahtar Parçaları

 

Klasik Giyim

Klasik Giyimin Anahtar Parçaları

Spor Giyim

 

 

Pantone 2017’nin Rengi: Yeşil

 

 

 

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply